| IfremCosmin a întrebat:

Dece nu pot să fac live pe Facebook?! Am Samsung Galaxy Grand Prime de 8GB memorie stocare, Android 5.1.1 (Lolipop), 1GB ram și 4 nuclee. Dece nu pot să fac live pe Facebook? sad Mă poate ajuta cineva vă rog frumos?! sad

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Ce anume apare de nu poti face live?
1. trebuie sa fi conectat la internet
2. aplicatia ta trebuie sa fie cea de Facebook (nu Facebook lite nici site-ul lor)
3.trebuie sa le dai permisiunea pentru a accesa camera foto si microfonul.

| IfremCosmin explică (pentru DenisIonut01):

Fac toate astea dar tot nu am functie de live...

| DenisIonut01 a răspuns (pentru IfremCosmin):

Nu stiu ati rezolva problema atunci. Deci intri la stare si tot nu apare butonul live sau intra in direct?

| DeeJayNo1 a răspuns:

Fa update la aplicatie si unde ai statusul gasesti live...success

| IfremCosmin explică (pentru DeeJayNo1):

Fac zi de zi update dar tot nu am functia de live... sad