| Umbrae a întrebat:

Deci, acum cateva zile, sau acum o saptamana, nu stiu exact :)), am pus o intrebare referitoare la tabletele grafice si compatibilitatea lor cu Windows XP. Atunci nu stiam cu exactitate ce tableta ar fi bine sa imi cumpar, dar acum m-am hotarat. E vorba de Wacom Intuos Pen & Touch Small.
Link: http://www.emag.ro/......DQ5YJBBBM/
Dar, inca am aceeasi problema: tableta asta nu e compatibila cu XP-ul. Totusi am inteles ca as putea sa descarc driver-ul pentru XP de pe site-ul Wacom. Si intrebarea este. de fapt sunt doua, daca stau sa ma gandesc:
1. Mai sunt valabile aceste drivere? Vreau sa spun. daca descarc driver-ul care ma intereseaza pe mine, o sa il suporte XP-ul?
2. In cazul in care raspunsul de la prima intrebare e negativ, iar solutia cu driver-ul pica, m-am gandit ca as putea totusi sa-mi instalez Windows Vista (SP 2 ), si as vrea sa stiu, cam cum e sistemul asta de operare? E ok daca mi l-as instala?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te complica cu Windows XP pentru ca nu mai ofera suport de multa vreme, insa nici Vista nu e o varianta buna deoarece consuma multe resurse si are o optimizare vai de ea. Instaleaza windows 7 SP1, consuma putin si e foarte stabil.