| aLLemanio a întrebat:

Deci, acum vreo luna de zile am achizitionat aceste casti https://www.emag.ro/......DC6F5DBBM/
Si la pc am o carcasa si cu front panel si cu back panel, castile prefer sa le tin in front panel deoarece e lejer asa dar am o problema. Aceste casti au un buton pentru functie de vibratii, dar cand le tin bagate in front panel si activez acea functie, se aude un carait pe fundal care e deranjant. Daca le conectez la back panel (in spatele unitatii) nu mai caraie dar nu mai merge functia de vibratii, se aude mult mai incet. Castile le-am conectat si la un laptop si acolo merg perfect. Care sa fie cauza?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Mufa care se conecteaza pe placa de baza vening de la front pannel, verifica.

| aLLemanio explică (pentru Frank51):

Am verificat asta mai inainte, este bagat cum trebuie, si daca il scot nu mai merge, deoarece nah, e logic, deconectezi front panel-ul. Dar acel carait tot mi se aude in casti.

| aLLemanio explică (pentru Frank51):

Si tin sa precizez da, castile au 3 mufe, 2 jack si una usb pentru iluminare si functia de vibratii.