| HelpHD a întrebat:

Deci am 2 windows-uri pe pc-ul meu, atunci cand il pornesc ma intreaba ce versiune a windowsului vreau sa folosesc ( windows7 | XP) Eu de obicei foloseam win XP, dar de ieri dupa un restart, cand vreau sa intru in win xp, nu se intampla nimic, adica se face ecranul negru (nu se stinge monitorul) si atat. Am umblat eu prin BIOS cred, si nu stiu cum sa il mai fac.
Si in Windows 7 nu imi merge sonorul...
funda

Răspuns Câştigător
| pozeanimate a răspuns:

A disparut boot windowsului xp de aia nu apare si xp
uite programul asta te va ajuta
easybcd
cauti un tutorial
sa faci in acel program backup de boot
si apoi creezi un boot pentru xp
sa nu faci restart pc daca nu esti sigur ca ai facut corect, ca nu va porni nici windows 7

un tutorial
http://www.rpc-forum.ro/showthread.php?t=3312