| cealapamarin a întrebat:

Deci am ab de la rds de 1000mb, am ont zte f668, unde pot vedea ce viteza am pe fiecare port lan din spate? Cele galbene? Sunt 4 porturi, mai am conectat un router, TP-LINK Gigabit AC1750 Dual Band
Si imidescarca cu 10mb, i am dau auto dhci sa, si am limitare de viteza pe porturile din spate la zte, dau funda!

8 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu înţeleg.

| cealapamarin explică (pentru LPCTSTR):

Saracia de router de la rds imi limiteaza celalalt router

| LPCTSTR a răspuns (pentru cealapamarin):

straight face Stai, tu ai un router conectat la un router?

| cealapamarin explică (pentru LPCTSTR):

Da pentru ca cel de la rds f668 zte are wifi de 100mb

| LPCTSTR a răspuns (pentru cealapamarin):

Și... crezi că scoți randamentul oferit de routerul de la Digi instalând un al doilea router?
Also, dacă poți, intră în configurile routerului de la Digi și dezactivează antena Wi-Fi (poate vei vedea o micã creștere).

| cealapamarin explică (pentru LPCTSTR):

Nu are nici o treaba antena wifi dar in fine

| LPCTSTR a răspuns (pentru cealapamarin):

Măi, tu ai o antenă pornită de la routerul de la Digi, mai ai încă una de la al doilea router; pe lângă faptul că dacă nu folosești Wi-Fi-ul de la primul router, mai consumă și curent încercând să mențină semnaul activ, deci o parte din rețea i se atribuie și antenei Wi-Fi, iar de aici poate rezulta un drop în viteză.

| cealapamarin explică:

F668, cred ca are limitari pe porturile lan, trebuie sa ii dau restart de 2/3 ori sa mearga pe 1gb