| Skarr a întrebat:

Deci am am aflat ca vanguardul de la valorant imi cauzeaza probleme cu netul sau ceva mi se blocheaza googleul si am lag. L-am dezinstalat si dupa cateva zile am reinstalat windowsul si mi-am luat un ssd m2 care are viteze de peste 2000mbps. Si iar am inceput sa am lag. Nu mai am valorant instalat. Si am aceleasi programe. Dar tot am lag pe Youtube si se blocheaza. Exista vreun program ceva care sa scaneze pcul sa-mi zica ce nu e bine sau ceva? Sau vreo metoda sa scap de lag.

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai. Ceea ce stiu este ca orice se numeste broaband are suficienta viteza pentru gaming si YouTube. Bine, m-am referit la viteza, ca sunt alte criterii cu ping, lag, Puma chip, vezi de ex. http://www.dslreports.com/tools/puma6

| nicu991 a răspuns:

Conexiunea ta la internet ce zice? Fiindca nu are treaba spatiul de stocare in asa masura incat sa influenteze functionalitatea unui site web.

| Skarr explică (pentru nicu991):

Am aproape 100 mbps. Dar nu cred ca ar trebui sa am probleme cu 90 - 100 mbps. Daca stau pe cablu sau pe 5ghz wifi tot la fel face. Adica pot sa ma uit la un video pe Youtube cu rezolutia data pe 8k. Da nu am display 8k dar consuma la fel de mult net. Deci slabe sanse sa fie de la net. Decat daca am un program ca vanguard ul care imi mananca net. Dar cum aflu care program... Si cu m2 ul nu ma refeream la spatiu de stocare. Ma refeream ca mi am luat ssd bun sa mearga racheta PC ul. Si eu am lag pe google ://