| MariusJuw a întrebat:

Deci am bagat căștile în telefon, telefonul recunoaște căștile, dar telefonul reda muzica pe difuzor.
Ce as putea sa ii fac?
Dau fundă celui care îmi rezolva problema fără reset

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Cauta in aplicatia de muzica, poate, poate ai o setare care spune pe unde iese muzica
pe aplicatia radio FM... SIGUR e asa o setare (am incercat pe doua telefoane diferite), asa ca merge binemercic, cu casti stricate sau chiar cu un simplu cablu de audio care are jack la ambele capete (RadioFM nu merge fara casti pentru ca le foloseste pe post de antena radio)

totusi, daca nu reusesti sa gasesti nimic, atunci e priza jack din telefon defecta, aia are o clema undeva, care cand introduci castile, telefonul "stie" ca ai bagat casti, si care se pare ca nu merge cum trebuie

asa ca, in afara de service, eu personal nu vad nici o solutie, nici macar reset nu cred ca o sa rezolve problema (fiind fizica si nu software)

| MariusJuw explică (pentru Bizon95):

Era setarea pe FM

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intră in setarile telefonului si bifează cască si vezi poate merge.

| sierra1 a răspuns:

"Dau fundă celui care îmi rezolva problema fără reset"

dă funda tipului de la un service ce o să-ți schimbe jack-ul/priza pentru cască

| Raresrrs99 a răspuns:

Daca ai iphone, problema se poate rezolva din meniul pe care il ridici de jos in sus(dreapta sus daca ai de la x in sus), apesi pe chenarul cu muzica, si acolo selectezi sa vezi dispozitivele conectate, probabil ca acolo sunt deselectate castile... daca nu ai iphone, nu stiu?

| MariusJuw explică (pentru Raresrrs99):

Am din păcate Huawei Mate 20 Lite