| uhegartfea234 a întrebat:

Deci am free dos la pc si nu stiu cum sa instalez corect si sigur! am deja usb bootabil si cum fac practic il introduc frumos si cwm vreau eu in calculator si pornesc dupa pc sau cwm?

Răspuns Câştigător
| Gotye a răspuns:

Te duci in BIOS, asta variaza in functie de tipul de PC(F12, F2, incerci si vezi). Acolo cauti pana dai de BOOT Options...o sa apara BOOT Option #1, #2. Pui USB-ul la Boot Option #1, la BOOT Option #2 pui DVD-ul. Daca e deja facuta treaba asta, nu te mai bagi. Ai grija in final sa salvezi modificarile. Apoi dai restart PC-ului si, daca USB-ul este bun(cu windows-ul pus corect), instalarea va incepe singura.

3 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Da, bagi stick-ul in PC, il restartezi apoi ar trebui sa inceapa instalarea windows-ului.

| Gotye a răspuns:

Il bagi la locul USB-ului, ai grija inainte ca PC-ul sa fie setat din BIOS sa citeasca mai intai USB-ul si nu DVD-ul. Apoi, dupa ce l-ai bagat, urmezi pasii obisnuiti unei instalari de windows. In caz ca ai nelamuriri, lasa-mi mesaj sau cauta pe google(youtube) un tutorial cu ceea ce vrei.
P.S.: Scrie corect, ma doare sufletul cand vad cum scrii, arati ca esti cretin scriind asa...Asta iti zic ca sfat, m-as fi bucurat sa nu fie nevoie sa scriu P.S.-ul. Sper ca intelegi ceea ce zic.

| uhegartfea234 explică (pentru Gotye):

Cum il setez din bios doar pentru usb?

| Gotye a răspuns (pentru uhegartfea234):

Te duci in BIOS, asta variaza in functie de tipul de PC(F12, F2, incerci si vezi). Acolo cauti pana dai de BOOT Options...o sa apara BOOT Option #1, #2. Pui USB-ul la Boot Option #1, la BOOT Option #2 pui DVD-ul. Daca e deja facuta treaba asta, nu te mai bagi. Ai grija in final sa salvezi modificarile. Apoi dai restart PC-ului si, daca USB-ul este bun(cu windows-ul pus corect), instalarea va incepe singura.