| Mihai3774828 a întrebat:

Deci am o intrebare care ma frustreaza de mult timp.
De 3 ani locuiesc in norvegia si din cate stiti no este una din cele mai slabe tari la internet, sau platesti ff mult pentru el.
Si m-am intrebat daca e posibil ca mama mea sa plateasca factura la upc /internet si sa am routerul aici cumva, adica cel cu 500/mbps sau ceva de genul asta. Intrebarea mea este daca functioneaza in strainatate? Va avea aceeasi putere de internet? Daca da, cum pot aduce internetul aici? Prefer si wifi si sa trag si fir din router la pc./Dau funda primului care imi da un raspuns functionabil!

4 răspunsuri:
| TabletaSB a răspuns:

Nu functioneaza din nefericire. Poti incerca mai ieftin la un net provider pe telefon.
Daca se va scoate roaming ul, vei putea folosi net ul din ro pe tel.

| Deliiiia a răspuns:

Bună, nu se poate, însă există în România stickuri cu net, şi poţi cumpăra de aici şi să le foloseşti acolo.

| DataSoft a răspuns (pentru TabletaSB):

Degiaba se scoate roming-ul pentru ca chiar daca ai tu abonament la telefon 4G cu GB nelimitat si mergi intr-o tara unde reteua lor de acolo este slab dezvoltata nu iti va merge netul ca in RO

| Mihai3774828 explică (pentru DataSoft):

Chiar nu exista metode? Wierless ma intereseaza nu 4g