| anonim_4396 a întrebat:

Deci am o problema la calculator, dupa ce il deschid astept cam 10 minute si deodata se stinge si dupa aceea il aprind si mege perfect, dar cateodata se stinge il aprind iar se stinge si nu stiu ce are s-ar putea sa fie de la surs nu stiu
ps: am placa video si nu ii merge coolerul, dar nu cred ca e de la placa video dar oricum
Ce problema am?

8 răspunsuri:
| vali1985 a răspuns:

1.Ai prea mult praf;
2.Ai virusi;
3.De la placa video.
Uite antivirusul il poti lua de aici http://free.avg.com/eu-en/homepage.

| AaNdYy a răspuns:

Vezi sa nu ai virusi
Poate se incalzesc prea mult componentele si ca sa nu se arda pc-u se opreste.
Placa video sa nu fie fixata cum trebuie.
Ai in pc foarte mult praf ( in cazul ca nu l-ai curatat de foarte mult timp)

| nicusor95 a răspuns:

Condensatorii mai mult ca sigurtongue..repara-l nu e mult. vreo 60 de ron

| Tagaso a răspuns:

Descarcă gratuit programul Specy vezi ce temperaturi ai

| PoohZeta a răspuns (pentru Tagaso):

Imi scrie 91 grade la CPU aia e de vina?

| Tagaso a răspuns (pentru PoohZeta):

Normal că aia peste 50 e mult

| Tagaso a răspuns (pentru PoohZeta):

Ți se strică procesorul

| ftwBurrN a răspuns:

Se incinge placa de baza si atunci automat se sdtinge lasa-l cu capacul deschis si undeva jos asa va merge