| Neverrrrrr a întrebat:

Deci,am o problema la orice motor de căutare din laptop.
De exemplu când vreau sa deschid chorme se deschide in 3 minute si am lag imens in el.Mereu pagina este in continua încărcare,si se da refresh, iar reclamele m-a disperăăä, din 20 in 20 secunde se deschide cate o reclama in alta fereastra cat si paginile care le accesez sunt pline de reclame. Ferestrele care se deschid majoritatea sunttongueowerbyInfo si celelalte gen,,ads by unisaled" si ferestre cu updateuri la programe pe care nici nu le detin.
Se încărca mult prea greu paginile,care e impropriu spus,mai bine spus DELOC.
Cum sa scap de acele reclame de pe pagini,cat si cauza la cele care s-e deschid, si lagul...
Scriu de pe tableta, pe laptop n-am șanse.

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pot fi 2 motive :
1 - ai netul slab
2 ai laptop-ul virusat = reinstaleaza windows! Bafta!

| Neverrrrrr explică (pentru lpavel):

Ți-ai dorii sa ai semnalul meu,+ca nu știi cei ala un calculator.

| lpavel a răspuns (pentru Neverrrrrr):

OK expertule in calculatoare, n-am vrut sa te supar! big grin Devreme ce nu ai mentionat ca ai net bun, asta am crezut DAR am mai scris ca daca nu e de la net e de la virusi sau n-ai mai ajuns pana acolo cu cititul laughing)))
Ma intreb cei ca tine de ce mai pun intrebari daca sunt atat de destepti? laughing)) si numai ca sa stii ca stiu ce e un calculator iar astfel de probleme pentru mine nu sunt probleme... big grin

| Neverrrrrr explică (pentru lpavel):

Daca pentru tine acestea nu sunt probleme deci reinstalezi windows-ul de fiecare data rezolvând problema? pe fiecare site exista viruși sub multe forme.La ultimul raspuns la care m-aș uita e unul ca al tau la mișto:,,reinstalează windows''.
Orice copil știe de reinstalare windows de aceea am tras concluzia aia, vad ca si tu. la fel.
Recitesteti ultima postare a ta, replicile astea de inteligent nu te face unul din,, aia ca mine''?
Cine sunt eu sa comentez, pe net suntem toti jmecheri.

| DjNick112 a răspuns:

Eu iti dau o varianta mult mai buna decat cea a lui "Ipavel" nu trebuie sa reinstalezi neaparat windowsul, ideea e ca toti "coacalrii" patesc asa laughing)) nu stiu cum cadeti in plasa, eu nici daca vreau nu pot, in fine, sa revenim la problema
I. Descarca CCleaner
2. Ruleaza cu CCleaner tot ce ai pe pc, si acolo la app bifezi tot, mai in special la google chrome
3. Opresti tot ce e la startup, ai 2 variante, ori din CCleaner, ori din msconfig.
4. Intra in google chrome si vezi la extensii ce ti-a aparut si TOT ce e suspect debifeaza-le, absolut tot, si tot acolo, pune extensiile AdBlock, AdBlock plus si ce mai este
Bafta!