|

Deci am o problema uriasa! Detin un telefon Samsung galaxy j5 2017 cu 16 gb internal storage.Treaba e ca memoria scade tot timpul.Acum 2 saptamani am avut 7.2 gb, acum o saptamana am avut 6.5 gb, iar acum am doar 6 gb.Am facut clean-up si tot, insa tot atat am.Deci eu nu folosesc telefonul DELOC.Nu am nici o aplicatie instalata pe el. Vreau sa stiu de ce memoria imi moare! E foarte frustant! Peste 3 luni cred ca nu o sa mai am deloc, fara nici o aplicatie pe telefon.Nu stiu ce sa fac, am nevoie de ajutor!

-NU am facut software update

-NU am actualizat aplicatiile

-NU am virusi pe telefon

Pur si simplu mi se duce memoria pe NIMIC.Cer seriozitate! Dau funda!

2 Raportează Evaluează
2 răspunsuri:
| a răspuns:

1. Folosesti un browser gen Chrome? Curata cache-ul. Daca navighezi pe 9gag sau Facebook o sa stocheze ceva.
2. Folosesti wapp sau messenger? Vezi ca se stocheaza pozele de prin grupuri si mananca spatiu.
3.Ai jocuri pe el? E clar. Ce, acum daca nu detecteaza, inseamna neaparat ca nu te inregistreaza etc. sa vinda la Google sa-si faca profit? Numai adomob (sau ceva de genul) pentru reclame cate date colecteaza despre tine si le da la Google (si cand nu face fata le stocheaza pana le trimite). Spun din propria experienta. N-am in momentul asta nimic, nici macar FB, astfel abia acum am scapat de mancatul aiurea de memorie. Aceasta solutie poate sa mearga si la tine.

In plus, "nu am nici-o aplicatie instalata pe el": Agenda nu e aplicatie instalata? In 2018 trebuie sa inveti si tu, orice vezi pe un smartphone sunt aplicatii.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

Curata memoria cache... Nu moare nicio memorie nu te speria.

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează