| TwistO a întrebat:

Deci... Am un iPhone5 cumpărat de la o persoană din Italia. Când l-am primit mergea totul ok, asta până am activat wi-fi-ul. După aceea mi-a apărut pe ecran imaginea de securitate în care trebuie să bag un cod din 4 cifre și mai apare un text cu un număr de telefon din Italia.
Întrebarea mea este: Telefonul este blocat în iCloud? Eu din câte am văzut, când un iPhone este blocat iCloud apare „salut" în mai multe limbi și după apare fereastra în care trebuie să introduci adresa și parola de iCloud.
Cine mă poate ajuta? Orice sfat este bine primit.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sigur a avut cont in incloud de a aparut asta. Nu prea ai ce sa faci acum... Ceea ce zici tu cu alea multe limbi e doar daca ii dai restore, la setup, ca il cere.

| TwistO explică (pentru sltlp):

Și singura soluție ar fi înlocuirea plăcii de bază cu una care să nu aibă cont de iCloud?

| sltlp a răspuns (pentru TwistO):

Corect.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ori sa iti spuna ala parola din Italia, intri apoi setezi off iCloud si aia e tot.Bine asta daca il stii pe cel care a fost proprietar. daca nu asta e te uiti la el si de alta data informeaza-te inainte sa cumperi orice.