| kynzy888 a întrebat:

Deci,am un Samsung Galaxy Mini S5570 si am dat furnizare acces internet prin cablu de date dar cand vreau să intru imi dă eroare[ca si cum nu as fi conectat nimic].Ca să imi mearga ar trebui să am WIRLESS'u activat? Dacă nu ce ar trebui să fac ca să mearga?

DAU FUNDA!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la telefon la pc? Sau invers? Ca nu inteleg.

| Evolution a răspuns:

Deci nu înţeleg ce vrei să faci
Vrei să faci hotspot?
Dacă dai pe furnizare acces de internet conectezi telefonul prin cablu la pc şi după activezi wifi-ul pe telefon şi te conectezi pe o reţea, poţi să activezi si 3g-ul (netul pe cartela) pentru a furniza net, după o să îţi apară pe calculator placă de reţea android şi o să ai net pe pc din telefon doar că nu o să ai cine ştie ce viteze...
Dacă vrei să ai net din pc pe telefon prin cablu îţi trebuie neapărat root pe telefon, e puţin mai complicat aici.
Sper că te-am ajutat, nu îţi recomand să faci treaba cu root că sigur nu te pricepi.

| kynzy888 explică (pentru Evolution):

Nu vreau sa intru pe net cu telefonul

| kynzy888 explică (pentru Evolution):

Daca poti sa imi dai un link sau un video cum se face root ala imi esti de mare ajutor de restul ma descurc singur

| Evolution a răspuns (pentru kynzy888):

Cauta pe internet in primul rand ce inseamna root si dupa cauta root pentru telefonul tau si iti explica acolo.

| dryft3r a răspuns:

Ai activat netul pe telefon? Daca da, s-ar putea sa fie din reteaua telefonului.