| Denisaa a întrebat:

Deci, am vrut sa pun muzica pe cardul meu de memorie[microSD 64 Mb]Si mi-a scris ca discul este protejat la scriere si sa elimin protectia la sciere. Ce probleme are? De unde sa elimin protectia asta?laughing

Răspuns Câştigător
| nickolass25 a răspuns:

Salut. Problema asta nu e deloc o problema... Daca cardul tau e MicroSD, asta inseamna ca ai un card de legatura pentru conectare, da? Ei, pe acel card de legatura, cum te uiti la el si vezi ce scrie pe el, in partea stanga are o clapeta mica... Daca clapeta e in fata, inseamna ca nu are protectia pusa, dar daca e catre tine, atunci e pusa si trebuie doar sa o dai in fata. Incearca sa vezi ca asa e.winking Bafta. happy

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Vezi din proprietăţi sau încearcă şa îl formatezi şi apoi să pui muzica pe el

| vladix a răspuns:

Adaptorul de la card are o piedica pe margine. Tragi de ea in partea opusa si apoi iti va merge.

| Alina a răspuns:

Si mie imi da eroare asta si nu stiu ce sa-i faccrying

| Lyss . a răspuns:

Daca ai adaptor de card, s-ar putea sa fie problema din el. Are in partea stanga o chesti micuta, unde scrie lock. Misca chestia aia. Daca e in jos, da-o in sus, sa-l deblochezi. Eu asa fac cand imi spune ca e protejat si merge de fiecare data chestia cu deblocatul ^^.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Saf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e. dar eu cand vreau s copii ceva pe card. cum ar fi muzica sau poze din calc.imi zice."cannot copy.:the directory or file cannot be created". va rog. ajutati`ma.multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piedica e problema

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nikolass 25 mersi mult am gasit chestia.iti multumesc incodata!