| Rorschach a întrebat:

Deci am windows xp 64 biti si imi cere windows imaging component ca sa pot instala placa video ( geforce 210 ). Eu am incercat sa o descarc de pe Microsoft, numai ca imi apare pagina goala, alba. Curios am incercat la fel si la net framework si la fel, pagina alba( ma poate lamuri cineva de ce? ). Bun! Am incercat din alta parte sa descarc ( bine inteles varianta 64 biti ) si imi apare aceasta eroare : " The system cannot find the patch specified ". De oriunde incerc la fel imi face! Care sa fie solutia? Numai placa video imi trebuie sa o mai instalez si e chiar naspa fara ea. Astept ajutorul vostru. Acord bineinteles fundita.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

XP pe 64 bit este foarte prost optimizat, sunt probleme cu driverele si nu este asa de bine optimizat ca versiunea pe 32 bit.

Upgrade la 7, 8.1 sau 10 daca vrei sa scapi de probleme.

| Rorschach explică (pentru Intruder19):

Acolo e un link mai sus si vei intelege de ce am ajuns la xp happy

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

FRATE UN UPGRADE SPRE 7 AR FI BINE.
Asa ai descarcat driver-ul de pe nvidia.com

| Rorschach explică (pentru Durbaca_Alex_1998):

Deci http://www.tpu.ro/......210-si-am/ si o sa intelegi ca nu merge 7/8/10, habar nu am de ce :)

| Rorschach explică:

Mai nasol e ca la multe ce descarc ( net framework / silverlight, face asa " the system... " Hmm, de la ce poate fi? Trebuie sa activez si windowsul, sa nu uit laughing

| Rorschach explică:

Am gasit solutia! Trebuia sa mut fisierul din Downloads/ Documents in alta loc! Am putat pe partitia D si a mers! Oricum multumesc ca ati incercat sa ma ajutati!