| Sibiescu_Ionut_1993 a întrebat:

Deci au urmatorul sistem:
Intel Core 2 duo E8400 3Ghz
Nvidia Gt 420 2gb ddr3 128
4 Gb ram Ddr3 1066 (o singura placuta)
Sursa 750w 80+ Gold(Nu mai stiu numele)
2xHdd 500Gb Samsun & Western Digita Cavia Black
Placa de baza:G41MT-S2PT
Am Grand Theft Auto V si imi face un lag .......de toata frumusetea
La ce as putea sa fac upgrade pentru a nu mai avea lag?
Va rog mult,

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Pune 2 placute de RAM, perfect identice, sa poata functiona in regim Dual Channel
2. Seteaza windowsul la "Maxima performanta (viteza)". Preferabil W7.
3. Seteaza jocul la rezolutie si fps mai mic, pana ce nu mai are lag-uri.

| peperonies a răspuns:

Incepe cu placa video.

| ElSueno a răspuns:

In primul rand trebuie sa pui 8 GB RAM, apoi sa schimbi placa video, procesorul e cat de cat ok.

| Sibiescu_Ionut_1993 explică:

Jocul are cele mai low setari si tot face lag!

| NHazar a răspuns:

Bai pe bune nu te inteleg, fa-ti macar i5, gtx 980 si 8 gb ram, asa prinzi si tu 60 frame

| Sibiescu_Ionut_1993 explică (pentru NHazar):

Si de unde bani, am vrut sa fac un amd a10 cu 16gb ram, etc dar a intervenit o problema si am facut altceva cu banii.