| dutzu_1283 a întrebat:

Deci cum se numeste aparatul cu, care pot asculta in masina melodiile de pe un stick!

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Dacă CD-Player-ul tău nu are întrare USB și nu vrei să te încurci printre CD-uri, poți cumpăra un Modulator FM. Se alimentează la priza mașinii și transmite prin unde radio pe ce frecvență vrei tu către radioul mașinii, muzica ta de pe card SDHC sau de pe Stick USB, are chiar și o intrare auxiliară cu un cablu cu mufă Jack, pentru a putea ascultă muzică de pe orice MP3 Player sau chiar de pe telefon.
Dacă îți cumperi unul, îți sugerez să nu îl iei pe cel mai ieftin, pentru că în general chinezăriile sub 100 de lei, nu citesc toate Stick-urile (al meu citește unul din 4) și nu citește carduri mai mari de 1 - 2 Gb, plus că emit la o calitate jalnică.
Sunt modele de modulator FM, gen car kit, ce au inclusiv bluetooth și poți folosi boxele mașinii ca hands-free.

7 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Este modulator fm. Necesita un radio functional pe fm instalat pe masina si mufa de bricheta pentru introducerea modulatorului(12 v) care arata cam asa http://oferta9.ro/prod.php?submit_t=1&cat_id=806000000000000&ordine=10

| eugenl a răspuns:

Modulator FM este. Bluetooth este o tehnologie de transmitere date, intalnita la telefoanele mobile, tablete, PC

| RomulusMilea a răspuns:

Modulator FM.

| MarYan00 a răspuns:

Ete se numeste bluetoothrolling on the floorlaughing)...
aia e un simplu casetofon auto...te duci si intrebi de el la magazin (are stick+card SD +ink ceva, nu mai stiu..eu am dat pe unul saptamana trecuta 100 lei..si meritahappy era pe la 320 lei unul doar cu CD si radiolaughing )

bft

| yourFanta a răspuns:

Modulator Fm, care intra in spatiul de l bricheta masinii...

| DjLayla a răspuns:

Blutooth, modulator fm nu sunt sigura dar creca modulatoru

| RobEarth a răspuns:

Bluetooth, din cate stiu happy.