| DreamHouseit a întrebat:

Deci eu am instalat 2 windowsuri pe acelasi pc si nu stiu cum sa sterg unu dintre ele Va rog spuneti-mi cum pot sterge un windows FUNDA + VOTURII

Răspuns Câştigător
| lebek01 a răspuns:

Daca le-ai instalat pe aceeasi paritie o formatezi in timp ce instalezi win din nou,daca ai unul pe o partitie si altul in C,iti iei toate documentele de pe partitia respectiva si le muti sau le copii pe un hard extern,si in timp ce instalezi win formatezi ambele partitii si instalezi win in C,daca vrei pur si simplu iti formatezi tot hard-ul, iti faci partitii cate vrei de ce marimi vrei dar nu o sa mai ai nimic in pc daca faci asta, bafta sper sa fie de ajutor

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Bagi un cd/dvd cu windows si incepi o instalare normala! cand te intreaba in ce partitie vrei sa o instalezi, alegi partitia cu windows-ul ce vrei sa il stergi! dai delete partition apoi format partition si gata, te opresti nu mai continui instalarea! dar, cum a zis colegul de mai sus, biosul iti vede tot 2 windowsuri, numai ca tu alegi pe windowsul bun, apoi vei vedea in my coputer spatiul elinberat de windowsul vechi, deci utilizabil! succes si craciun fericit!

| GEORGE a răspuns:

Nu ai cum sa stergi doar unul.

| winston a răspuns:

Formatezi partitia unde este windows-ul de care vrei sa scapi, dar cand o sa deschizi pc-ul tot o sa te intrebe ce windows vrei sa alegi.