| AnonimGuy264 a întrebat:

Deci eu am un telefon Samsung Galaxy S7.
Ieri, pe ecranul telefonului au inceput sa apara lini roz/mov. Pana dimineata a acoperit tot ecranul si nu se mai vede nimic acum. Insa daca apas pe display aiurea aud sunetul acela cand tastezi, deci displayul merge.
Am patit odata sa il scap pe jos, insa atunci displayul nu mai mergea deloc si l-am schimbat. Si am platit si o gramada de bani. Asta acum o luna.
Ce e de facut? Trebuie schimbat displayul? Dau funda la cel mai rapid si bun raspuns.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la o clinică gsm și să îți zică cei de acolo ce e de făcut în cazul display-ului.

| Blueberry8 a răspuns:

S7`urile au cam avut aceasta problema cu liniile care apar din senin pe ecran.Eu de ex l-am luat defect din fabrica, se bloca si se incingea si nu reuseam sa il sting.L-am trimis la facut si au schimbat nu stiu ce in el.Schimba display`ul dar probabil or sa apara iar happy