| ReDIoNuT a întrebat:

Deci, eu vreau sa salvez fisierele downloadate in disk D, mie mi se salveaza mereu in disk C. si nu mai am nici 1 giga liber. am windowsu si nu pot muta nimic dic C in D... vreau ca atunci cand downloadez ceva de pe net sa mi se salveze DIRECT in D.atunci cand imi da save as/ salveaza fisierul vreau sa setez sa mi se bage in D. cum fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ce browser ai?
2. Iti pot raspunde pentru Chrome.
In dreapta sus ai "meniu google chrome". Dai clic si alegi "setari". Acolo, clic pe afisati setari avansate si vei gasi in ele "Descarcari" si posibilitatea sa alegi locatia de descarcare: discul, folder, etc.

2 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

In primul rand te-ai certat cu limba engleza. Deci daca vrei sa salvezi in D cand vrei sa downloadezi ceva dai "Save As" -> "MyComputer" "Partitia D" si te aici este usor. Asta puteai s-o faci de la bun inceput dar se vede ca nu prea le ai in acest domeniu, plus ca nu se scrie giga, se scrie gb ( se pronunta in romana giga biti si in engleza giga biti )

| MrMihnea a răspuns:

Presupunand ca folosesti Google Chrome : Settings --> Show advanced settings --> si la rubrica Download bifezi casuta aia cu "Ask where to save each file before downloading"