| BobiTheBoi a întrebat:

Deci luand in considerare ca am o placa de baza destul de veche, un core 2 duo si o sursa slabuta. Sa-mi cumpar un r7 260x sau un gtx 750ti? Cel mai probabil ca o sa faca bottleneck, dar mi-e mai bine decat cu varza care o am acum.

Răspuns Câştigător
| pkpdionut a răspuns:

750ti consuma mai putin. Eu am 260x si mi s-a prajit o sursa care era mai ieftina

4 răspunsuri:
| Daniel235 a răspuns:

Daca ai si o sursa slabute, ia-ti gtx 750ti. Si 750ti-ul e mai bun ca acel r7 happy

| Kampion a răspuns:

R7 se incinge si e puturos, i-ati un r9 sau 750ti

| CPAElites a răspuns:

Salut
Nu ai specificat modelul procesorului si al sursei...
Recomand GTX 750 TI.

Spune ce sursa ai! Daca e o PETARDA de 50 lei sunt sigur ca mai mult de o luna nu tine.

| Mandeliu a răspuns:

GTX 750 nu are nevoie de putere de la sursa, deci nu consuma mult.Ia linistit GTX 750.