| vladvlad23 a întrebat:

Deci mi-am facut un server de cs. Totul bine si frumos pana cand ii dau la un prieten ip sa se conecteze. El nu se putea conecta. Ii zicea : retrying connection to server. Deci cum pot rezolva problema asta? Am auzit ca prin port forwarding. Dar cum se face asta? Am gasit ceva pe net dar a fost complet nefolositor.

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Lasa-mi id-ul pe privat.

1 răspuns:
| Creatorul24 a răspuns:

Vlade ai ip dinamic iti trebuie ip static rezolvare: intri pe www.adresameaip.ro copii ADRESA TA IP ESTE: si adaugi la sfarsit :27015 sau ce nr ai la sfarsit la server alea de dupa : (doua puncte)