| Love_Ally_1996 a întrebat:

Deci mi-am schimbat numarul de telefon din cauza ca mi s-a stricat cartela de Orange. Si odata cu cartela aveam deja 5 Euro bagati pe ea... Si cand am bagat cartela, mi s-a activat o optiune, singura, dar eu nu vreau sa am optiunea asta. Si mi-a zis o prietena ca pot sa recuperez banii, in schimbul optiunei respective insa e un numar la care trebuie sa sun... Stie cineva la ce numar pot sa sun sa recuperez banii de pe optiune? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca nu vrei sa ai activa o optiune cu minute si vrei sa beneficiezi de credit, dupa activarea cartelei SIM PrePay, trimite un SMS gratuit la 321 cu textul CREDIT, iar minutele si mesajele vor fi inlocuite cu 5 euro credit. Vei primi creditul daca trimiti mesajul imediat dupa activarea cartelei si daca nu ai folosit deja din minutele si mesajele incluse in optiune.
O zi buna,
Orange Helpers

4 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Mai degraba te duci la o reprezentanta Orange. happy

| viavo a răspuns:

Este vorba de serviciul cu clientii 444 si dupa un timp apesi tasta 0 ca sa intri in legatura directa cu un operator Orange servclient, dar eu cred ca optiunea e o optiune standard care se activeaza automat la activarea cartelei ceea ce ma face sa cred ca nu ai sanse sa recuperezi banii.

| aiCEVAcuMINE a răspuns:

Da asa se intampla ca avea deja o oferta big grin nu e nimic rau in astawinking funda?