| Ovidiu a întrebat:

Deci revin cu intrebarea: Mai pot recupera FISIERE dupa ce au fost sterse de pe HDD?
Deci uite cum sta treaba: am facut un backup la o baza de date, dar, am sters-o la un moment dat din PC(de pe desktop) si din Cosul de reciclare(adica l-am golit, nu m-am dus intentionat sa sterg fisierul respectiv).
Baza aia de daate era un fisier in format '. sql' dar aveam si o arhiva cu acea baza(ambele au sfarsit la fel.
Se mai poate recupera, avand in vedere ca eu nu am formatat HDD/reinstalat sistem de operare dupa stergerea acestora. Aceasta stergere s-a intamplat duminica(20 martie).
Cel care imi da o solutie primeste funda.
Nu mai vreau raspunsuri """"Neinteligente"""", gen: "daca ai sters fisierul adio.", cum au mai fost la intrebarea anterioara; unele raspunsuri au fost folositoare altele nu. am incercat aceasta recuperare cu un soft, mia gasit fisiere pe care eu le-am sters foarte multe, dar fisierul cautat de mine nu este, sau nul vad:d
Rog multa seriozitate, totusi este o BAZA DE DATE(cine stie cei aia) am nevoie de ea. Administratorul unde aveam eu baza de date sters din greseala baza + siteul. Acum de site am avut noroc, il aveam, sar baza nu.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca sunt asa de importante datele tale
Foloseste DiskGetor Data Recovery pe care il descarci de aici
http://www.diskgetor.com/
Softul recupereaza date chiar si dupa ce ai formatat hardul! (nota :recupereaza tot dar programul nu este mokka)

| Kattan a răspuns:

Pai ti-ai raspuns singur: cu un soft de recuperare fisiere.