| anonim_4396 a întrebat:

Deci se implineste profetia Biblica?
Acel text care spune ca nu putem cumpara sau vinde fara acel semn, mie imi suna cunoscut cu certificatul verde care arata ca ai facut vaccinul.

Sunt prea sceptic sau ceva ne pun la cale?

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt prea sceptic sau ceva ne pun la cale?
Nu îți pune nimeni nimic la cale. Iar dacă chiar îți pune, nu se ia după semnele din Biblie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

De sute de ani astia care iau spanacul ala de biblie in serios se tot dau cu fundul de pamint ca cineva le pune ceva la cale...

| johnnny123 a răspuns:

"Iti suna cunoscut" pentru ca asa functioneaza mintea celui care crede in profetii: cauta peste tot semne ca profetia se implineste.

Cuvantul care te defineste nu este "sceptic". Daca ai fi fost cu adevarat sceptic, ai fi aplicat acel scepticism atunci cand vine vorba despre asa-zise "profetii".

Tu esti opusul "scepticului". Esti credul, naiv si extrem de usor de manipulat. Adica esti victima perfecta pentru religie.

| cristimihailov a răspuns:

Faci asta deja Boss.

Folosesti contul de banca. Poti sa il iei pe ala drept semnul tau.

Eu as numi asta progres...

| Legion7X a răspuns:

Va fi ceva progresiv, controlat.

https://www.digi24.ro/......al-1489077