| Dead123alive a întrebat:

Deci TPU am o problema.Acum cateva zile(din anumite motive) am decis sa bag un cablu care nu stiam ce face in sursa si,surpriza,mi s-a are placa de baza(nu intra putere,nu porneste ventilatorul si nici in beep de la BIOS). Ideea e ca acel cablu nu era la nimic decat la sursa in sine(da,am conectat un cablu de la sursa la sursa).Ea Inca merge dar, cum am zis, placa de baza nu face nimic.Se poate face ceva sau trebuie sa scot 500 de lei pentru o noua placa.Si se poate sa se fi ars si altceva?

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Din ce ai spus tu, eu cred ca problema ar fi sursa in sine, probabil s-a ars ceva prin ea, si nu mai primeste comanda sa alimenteze placa de baza.
Cel mai bine incearca pentru inceput cu o alta sursa, sa nu existe alte dubii.

| Dead123alive explică (pentru OldSoul):

Multumesc pentru raspuns LonerWolf.Din pacate nu am alta sursa INSA am incercat sa vad daca da putere(am facut trucul in care cu o agrafa ma joc cu pinul negru si cu ala verde) si sursa a mers.Asta m-a dus cu gandul la placa de baza.Scz ca nu am mentionat asta de la inceput happy