| Cataliciiii a întrebat:

Deci va rog din suflet sa ma ajutati. Am un samsung I5500 si de la vodafone mi-am activat optiunea aceea cu 5 euro si am si 15 mb. Dar nu merge de nici un fel. Am facut totu am activat netu dupa am intrat la ei pe site.nimic nici cu Adaugare Apn nu a mers. mi-am resetat telefonul si tot asa.

Am gasit dupa ca trebuie sa activez pachet de date Am cautat peste tot si nu am gasit Optiunea pachet de date... La Wirless si Retea - Retele mobile- si aici imi apare Nume puncte de Acces [APN care l.am inceercat si nu a mers] Si Operatori de retea.Si aici am intrat si nu a mers.

Intrebarea mea este: Unde pot gasi in setari PACHET DE DATE? ca eu nu gasesc!

4 răspunsuri:
| emmyl a răspuns:

Trebuie să fie:
Utilizare pachete de date
E prima opțiune din Rețele mobile

| emmyl a răspuns:

Trebuie să ai setările automate pentru internet.
Și dacă găsești bifează: Utilizare pachete de date
Așa e la Android 2.2 și 2.3. Tu ai Android 2.1 Poate e altfel.
Dacă reușești să activezi să ai grijă să dezactivezi când nu folosești net-ul sau când ți se termină megabitzii care-i ai, căci altfel îți papă tot creditul.

| XxSimoneexX a răspuns:

Cand ai revenit la setarile din fabrica ti s-a resetat tot telefonul si ai pierdut conexiunile de la internet. Va trebui sa suni la Vodafone si sa iti activeze conexiunile sau pachetele de date. Discuta cu ei si nu au cum sa nu il activeze. Sper ca te-am ajutat si iti multumesc:*.

| Daniel54 a răspuns:

Pai sunai pe aia d la Vodafone si le zici sa iti dea ei setarile si apoi merge