| Doana_Danielconstantin_1999 a întrebat:

Deci vorbesc cu un prieten pe skype dau drumu la muzica si el nu o aude cum sa fac sa audă si el?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Folosesti microfon si difuzoare pentru muzica.
Difuzorul sa fie apropiat microfonului.

| Doana_Danielconstantin_1999 explică (pentru Bula):

Tin microfonul bagat in ureche serios... alta metoda nu sti?

| Bula a răspuns (pentru Doana_Danielconstantin_1999):

... Si vorbesti in casti sau in difuzor?
big grin

Invata prima data ce inseamna si la ce foloseste un microfon, castile, difuzoarele...

| Doana_Danielconstantin_1999 explică (pentru Bula):

Eu am casti cu microfon, microfonul nu este incorporat eu vrea sa auda si persoana cu care vorbesc pe skype melodia de o aud si eu poate trebuie facut o setare la skype ceva sau in control panel pe acolo eu va intreb daca stiti bine daca nu asta este mersi pentru raspunsuri

| Strepix a răspuns:

Asta pentru ca fie ai niste casti care izoleaza sunetul de la difuzor foarte bine, fie microfonul tau este la o distanta de boxe. Iti recomand un Microphone Boost. Control Panel - Hardware and Sound - Sound - Recording - Microphone - Custom - Microphone Boost.

| Doana_Danielconstantin_1999 explică (pentru Strepix):

Era bifat microphone boost trebuie bifat sau debifat? incercai ambele variante alte metode nu ai?

| ĂlaRău a răspuns:

Da muzica mai tare.