| alienkros a întrebat:

Deci vreau ajutorul vostru! Nikon D5100 sau Canon 600D? Ma refer ca daca imi iau Nikon dupa mai am doar modelul D7100 pana sa inceapa aparatele de peste 100mil... In schimb la Canon mai ai multe modele disponibele la 60-90 mil... Si ma refer ca e primul DSLR dar nu vreau sa schimb firmele adica dace merg pe Canon numai pe ala si la fel si cu Nikon... UNDE am mai multe modele sa evoluez si care e mai bun dintre cele 2 de mai sus!

7 răspunsuri:
| Lionsgate a răspuns:

Sa o luam in felul urmator Canon 600D e bun in toate delurile, chiar foarte bun are 45MB/S, pe cand NikonD5100 are doar 30MB/S, Canon 600D are ''extensibila pana la 12.800 ISO'', e foarte mult la pretul de 2500 Ron, ecranul e de 7, 7 cum mai pult cu 0, 2 decat a lu NikolD5100, eu ti-as sugera Canon600D. bafta

| Treistariustar a răspuns:

Nikon d3100 este la reducere merita cumparat http://bit.ly/114z3j4

| Jitariu_Stefan_1994_6Ibm a răspuns:

Depinde ce vrei sa aiba si ce iti place. Nikon are cam tot ce vrei dar Canon ii lipsesc cateva lucruri dar in schimb e mai avantajos ca pret.

| pasareacenusie a răspuns:

Deci o alegere foarte buna ar fi Nikon-ul... Este foarte mare diferenta intre Nikon si cannon sau alte modele. Si ca model as spune eu.Cu cat mai scump cu cat mai bun.Asta depinde de bugetul tau big grin

| Lionsgate a răspuns (pentru pasareacenusie):

Asta so crezi tu cu cat i mai scump e mai bun, pai sigur daca poate prosti prosti ca tine si ca alti, e diferenta intre Canon si Nikon, Atat ca Nikon e mai cunoscut in rest Canon il ia la tot.

| pasareacenusie a răspuns (pentru Lionsgate):

Prost esti tu cu mamitica da happy ..Sa o *** pe mama ta daca ma mai injuri...Bye boss

| Lionsgate a răspuns (pentru pasareacenusie):

Mata aseara zicea ca esti destept ma, era in genunchi facea treaba buna, dapo vad ca esti prost