| Kronis a întrebat:

Deci...Vreau sa-mi iau un calculator nou fara monitor ca monitorul este bunwinkingCalculatorul il vreau mai mult sa fie de gaming(adica mai mult pentru jocuri)si as vrea sa-mi spuneti un calculator bun pentru minecraft adica eu mai mult vreau un nou calculator pentru minecraft si sa mearga cu peste 200 fps cine imi poate spune? Dau funda

4 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Iti recomand un calculator facut pe piese, ori de tine, ori de cineva care chiar se pricepe. Intereseaza-te daca in apropierea ta se afla un DC shop (depozit de calculatoare), pentru ca lucreaza foarte bine angajatii, iti vor face un sistem sa te tina 7-8 ani, pana se invecheste. Funda?

| SteelGamingRomania a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......d-by-asus/
Este foarte bun la pretul pe care il are, daca stii pe cineva care se pricepe poate sa iti faca ul calculator pe piese(ti-l pot face eu, dar nu stiu ce buget ai si ce preferinte ai)

| Kronis explică (pentru SteelGamingRomania):

Pai cred ca as vrea un procesor Intel core i5 si o placa video mai buna, dar nu stiu ce placa imi poti spune? Ca am citit undeva ca degeaba iti ei Intel core i7 atata timp cat placa nu cere atat de multa puterehappyce placa video sa mi iauhappy

| SteelGamingRomania a răspuns (pentru Kronis):

Pai ca placa ti-as sugera un gigabyte nVIDIA geforce gtx 760 OC