| DoarEu291 a întrebat:

Deciiiii.Am internet de la Telekom (fostul Romtelecom).Am un modem wi-fi, caruia vreau sa ii schimb parola.Am incercat sa intru pe acel site, am agat admin la username si admin la arola.Alta modalitate exista sa o schimb? Exista riscuri? funditaaa!

4 răspunsuri:
| hypentakill a răspuns:

Incearca user/username și la parolă password.

| IonutH98 a răspuns:

Deci intrii pe site-ul care iti este dat acolo bagi la nume si parola "admin" apoi cauti in capurile alea unde scrie "change your password" dai acolo si gata iti pui o parola noua, singurul risc e sa gesesti parola sau sa o uiti, dar o poti recupera daca suni la ei si se rezolva, baftawinking

| DoarEu291 explică (pentru IonutH98):

Nu ma lasa cu datele acestea.

| Farcas_Raresh_1995 a răspuns:

Ai putea sa apesi timp de 10 sec. pe butonul de reset din spatele modemului pentru al reseta. In momentul acela el o sa revina la setarile din fabrica (probabil o sa schimbe numele wifi-ului cand cand cauti reteaua de pe telefon si desigur se reseteaza parola)
Apoi o sa te uiti pe fundul modemului si ai sa vezi ca iti scrie parola din fabrica a modemului cu care te vei loga la retea.
Dupa ce te-ai logat iintrodu din nou admin si pentru user si pentru password si vei intra in meniu lui principal.
Acolo il vei configura in felul urmator: - Vei cauta in meniu pana vei gasi sa introduci user-ul si password pentru firul din care retea face parte(rds, romtelecom, etc)
- Apoi vei intra la "SECURITY" din meniul principal si vei alege parola intai bifand wps2 sau ceva de genu care este recomandat
- Acolo introduci parola dorita si deasupra cred ca vei putea sa schimbi si numele iar daca nu iti apare vei cauta sa il schimbi altundeva si dupe ce ai terminat toate procedeurile jos vei da save si automat te va deloga de pe toate aparatele si te vei loga din nou cu parola noua