| andra4u a întrebat:

Desi internetul merge, imi da urmatoarea eroare la messenger:" We can't sign you in to yahoo messenger there might be a problem with your internet connection."De ce? multumesc!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Debifeaza tot din LAN Settings! ( Internet Explorer->IE instrumente->options->Conections->LAN Settings->aici debifezi tot)! Da un restart si intra din nou pe YM! Bafta!

| Soborigozaur a răspuns (pentru neluL):

Hey. am o problema la mess cand imi bag id si parola mi se blocheaza si zice sa dau "don`t send" ce pot sa-i fac?
Ma ajuti? puppy dog eyes

| neluL a răspuns (pentru Soborigozaur):

Incearca asta -> da click dreapta pe iconita de la messenger ->Proprietati -> Compatibilitate -> La Mod Compatibilitate alege alt sistem de operare si click pe Apply ->OK.

| Soborigozaur a răspuns (pentru neluL):

Pai si daca pun nu se intampla nimic windowusului?

| neluL a răspuns (pentru Soborigozaur):

Nu se intampla nimic.

| Soborigozaur a răspuns (pentru neluL):

Tot nu merge sad

| neluL a răspuns (pentru Soborigozaur):

UN restart ai dat? Nu intreba de ce, uneori face minuni!

| Soborigozaur a răspuns (pentru neluL):

Ok o sa-i dau. dar am incerca multe si tot nu am reusit. ultima solutie e sa-mi fac windosul.dar l-am mai facut acu 2 saptamani

| neluL a răspuns (pentru Soborigozaur):

Daca nu merge, lasa-mi un reply si facem un reinstall de Yahoo Messenger.

| fabyan a răspuns (pentru neluL):

Mai ai si alte solutiilaughing
cele 2 nu au mershappy
din LAN settings erau deja debifate si ora si data erau deja corecte...

20 răspunsuri:
| GameMasterR a răspuns:

Eu am rezolvat problema in felul urmator : am schimbat ora si data din romana in elgleza.

| aSu75 a răspuns:

Ai internetul slab

| daniSpeedy a răspuns:

Ghici ce, era de la data.ce chestie laughing

| Rubenbt a răspuns:

Deci,daca nu merge cum s-a spus mai jos(cum nu mi-a mers nici mie asa)totusi sa aveti debifate chestile alea de la LAN settings si mai incercati sa schimbati data si ora ceasului de la calulator sa fie corecta in ziua si ora care sunteti, si apoi incercati iarasi! Mi-e asa mi-a mers! Bafta

| user4437 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema - de cateva luni bune. O rezolv prin reinstalarea mess-ului, dar sincer m-am saturat : de 3/4 ori pe zi trebuie sa fac asta. Ce alta solutie as putea gasi? In ce sens setatul orei?! Ea este setata.

| Gelu_Dragos_1988 a răspuns:

Pentru toti cei cu problema asta: Yahoo Messenger foloseste niste protocoale ce au legatura cu internet explorer. Tot ce trebuie sa faceti e sa updatati internet explorer la versiunea 8 si apoi restartati calculatorul

| danybelbe a răspuns:

Am patit si eu la fel si am incercat tot felul de variante si la final sa aflu ca trebuie sa setez data si ora la pc si functioneaza laughing la mine a mers baftawinking

| Fynu a răspuns (pentru danybelbe):

Ok, asta a mers si la mine. a f tare!

| number403 a răspuns (pentru danybelbe):

Mersi mult. cred ca m-am chinuit 2h. si cand colo trebuia sa sa schimb data. genial laughing

| Andrei_Florescu_1986 a răspuns (pentru danybelbe):

F tare. A mers. Multumesc pentru raspuns!

| Girbea_Lywiu_1997 a răspuns (pentru danybelbe):

Care data ma? cea din colt jos dreapta de la PC?