| Dvmasster1 a întrebat:

Detin un HDD si un SSD, pe SSD am instalat doar windows-ul. Ca sa am FPS mai mare in jocuri, oare ar fi mai bine sa instalez pe SSD jocurile si pe HDD windows-ul?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Lasa windows-ul pe SSD. Un SSD te ajuta in jocuri numai in timpii de load screen, nici decum iti da un fps mai mare in jocuri. Fa-ti upgrade la placa video/procesor pentru un fps mai bun in jocuri.
Bft!

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Una noua laughing Ne luam ssd ca sa avem fps-uri in jocuri laughing.
Nu, o sa ai fix atatea fps-uri. Doar ca o sa stai mai putin la "loading", atata tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viteza sistemului este mult mai mare, cand ai sistemul de operare instalat pe SSD.

Prin urmare, pastreaza Windows-ul pe SSD, jocurile merg de asemenea atat pe SSD cat si pe HDD, depinde cat de mare este SSD-ul.