| annablas a întrebat:

Detin un laptop fujitsu Siemens lifebook, configuratie: Intel(R) Core(TM)2 CPU, T5600 @1. 83GHz 1.83 GHz, 0.99 GB of Ram momentan am windows xp pe el dar as vrea sa instalez windows 7 Ultimate x86. credeti ca merge bine, sau o sa-l ingreuneze mai tare? Multumesc!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Salut!
1 gb de rami e cam putin pentru Windows7. Cred ca ti se va misca in reluare sau deloc. Si daca mai joci si jocuri, atunci nu va suporta. Ori mai pui rami, pentru a rula Win7, ori ramai la XP.

| Me2 a răspuns:

Iti recomand sa mai pui 1 gb ram sa ai 2, apoi poti pune x86 (32 bit), x64 (64 bit iti trebuie 4 gb ram sau mai mult pentru versiunea cu 64 bit)
Mai pune inca 1 gb ram sa ai 2 si va merge (versiunea cu 32 bit, x86(

| Cubiclemon a răspuns:

Nu e bun procesorul si nici nu ajunge ram-ul. Si nu are rost sa pui Windows 7 x86. Daca tot il pui, ar trebui x64.