| tibistf a întrebat:

Detin un laptop Lenovo. Nu am varsat/mancat pe el. A inceput sa nu imi mai mearga E-ul, Space-ul si inca cateva butoane. Aveti idee de ce si ce pot face?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de marime, de tipul tastaturii si de atelier. Poate fi intre 50 si 200 lei.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie sa mergi la un service sa-l curete si sa-ti schimbe covorasul de la tastatura.

Bula
| Bula a răspuns:

S-a defectat tastatura si trebuie schimbata.
Du-l la un service sa-l rezolve. Daca au pe stoc o tastatura noua, atunci e posibil sa-l rezolve pe loc. Daca trebuie sa-l comande, atunci poate dura cateva zile.

| tibistf explică (pentru Salontanul):

E un laptop vechiut si nu cred ca merita. Ai idee cam de la cat ar pleca si la cat ar ajunge un covoras nou?