| alexpop23 a întrebat:

Dețin un Samsung super Write Master Speed Plus. Nu stiu ce are, dar nu-mi mai vede când bag DVD-uri. Doar CD-urile. In My Computer apare ca vizibil DVD RW Drive (Fhappy. Specifica că sunt pe Windows 10.

Cine mă poate ajuta vă rog cu o soluție? Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ți s-a uzat dioda laser. E cam scumpă reparația, mai bine iei altul.

| YingYang a răspuns:

Probabil ca are dreptate mihai69 dar te-as sfatui intai sa incerci altceva.

Zici ca ai windows 10, eu cand foloseam DVD-uri, mi se intampla uneori sa nu le citeasca, exact ca la tine... Uite ce am facut, am pus alt sistem de operare, si mergea ca nou nout. Incearca cu linux sau ceva cu care il poti testa, daca e pc, scoate dvd writerul si pune-l 'napoi