| beck2804 a întrebat:

Dețin un televizor smart tv LG și deseori când vreau să mă uit la anumite canale mi se face ecranul negru și îmi apare scris " modul fără CI". Ce inseamnă mai precis acest mod?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Sunt programe criptate, pe care le poti viziona numai daca ai acel CI (o cartela de deblocare a posturilor tv - presupune taxe suplimentare fata de abonamentul pe care il platesti acum).
Unii furnizori de televiziune ofera aceste cartele gratuit o anumita perioada de timp, ca sa te convinga sa o folosesti si dupa acel interval. Intreaba-i daca au si in ce conditii se ofera abonatilor.
Acele posturi care nu pot fi vizionate pot fi ascunse / sterse din setarile pe care le gasesti in meniul televizorului. Daca nu stii sa faci aceste operatiuni, apelezi la manualul producatorului.

| beck2804 explică (pentru dannyel86):

Mersi de raspuns, am rezolvat

5 răspunsuri:
| Stropdeploaie a răspuns:

Trebuie sa mergi la firma de cablu la care esti abonat si sa i ceri un stik!

| DulceataDeCapsuni a răspuns:

Pai asta este mai mult la HBO dar si la alte programe, inseamna ca nu ai cartela pentru televizor adica uite : https://www.google.com/......ps?/search

Poti cumpara nu este scump cumperi de unde ai abonament, doar ca va trebui sa platesti in fiecare lune in jur de 20-50 lei

Fundita?

| beck2804 explică (pentru DulceataDeCapsuni):

Mersi de raspuns, m-a ajutat

| DulceataDeCapsuni a răspuns (pentru beck2804):

Cu placere, imi dai fundita pls_ happy