| Dragos636 a întrebat:

Diferenta performantei intre procesoarele cu 4 nuclee si cele cu 6 nuclee este mare?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde de fiecare nucleu, daca fiecare nucleu are 1 ghz si 4 nuclee si altul are 6 nuclee da 500 mhz care crezi ca va vi mai bun?
conteaza multe

| lpavel a răspuns:

Pai tu ce crezi? Normal, cel cu 6 lucreaza mai rapid deci e mult mai bun!

| MskDesign a răspuns:

Diferenta este puterea de procesare dar depinde si de cati MHz are fiecare nucleu la un procesor.

| VladyXR a răspuns:

Depinde si de procesor, daca e puternic sau slab, deci sa facem asa, cele 6 nuclee ar fi la un FX 6300, ce eventual acest procesor e folosit in Studio editing etc, 4 nuclee e de obicei la Intel cel mai mult. diferenta e foarte mare, dar depinde de categorie gaming # editing.