| GolopențaAdrian a întrebat:

Digi(internet telefonie,cablu) vs Orange(telefonie, cablu, internet de la Nextgen)?

28 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Digi mai ieftin. Daca stai intr-o localitate de nivel oras, municipiu e foarte bine. Prin unele ste mai izolate nu vei avea semnal. Orange este mai scump dar ai acoperire mai buna. Nextgen nu stiu ce sa spun! Nu este printre cele cunoscute si s-ar putea sa ai surprize.

| Golopen?aAdrian explică (pentru Salontanul):

Pai eu stau la oras si recent au bagat si la noi digi in oras ca pana acum era Orange si nextgen

| Salontanul a răspuns (pentru Golopen?aAdrian):

Eu am DIGI de zeci de ani. E adevarat ca sunt pe langa Oradea si de aici s-au extins. Merg si la tara intr-un sat de deal, cam uitat de lume si am si acolo semnal. Mai putin, e adevarat, dar merge.

| Golopen?aAdrian explică (pentru Salontanul):

Da ca prinzi semnal si de la Vodafone ca functioneaza si pe antena lor

| Golopen?aAdrian explică (pentru Salontanul):

Am auzit de la multi ca netul de la digi e mai bun ca cel de la nextgen ca nu pica atat cat pica ala de la nextgen

| Golopen?aAdrian explică (pentru Salontanul):

Pana la urma care merita?

| Salontanul a răspuns (pentru Golopen?aAdrian):

Eu zic sa incerci DIGI. Conform legii, daca nu iei nimic gratis de la ei, dupa 6 luni poti inceta contractul. Nu se pun cele inchiriate (le poti returna) si cele cumparate pe bani cash. Cu o luna inainte de data incetarii contractului ii anunti ca vrei sa nu mai ai contract cu ei si treci la un alt provider. Dar eu cred ca sunt cei mai buni la calitate-pret. Orange poate fi bun dar pretul este cu mult mai mare la aceeasi cantitate.

| Salontanul a răspuns (pentru Golopen?aAdrian):

Cred ca inca mai au contractul cu Vodafone! Eu, pe valea Cernei, in Caras-Severin aveam semnal pe DIGI. Sotia mea pe Orange nu avea.

| Golopen?aAdrian explică (pentru Salontanul):

Tu pe Valea Cernei iar eu sigur voi avea in Bocsa tot in Caras-Severin

| Golopen?aAdrian explică (pentru Salontanul):

De fapt si in Bocsa au bagat Digi ca multi inclusiv si familia mea vom trece de pe Orange pe Digi

| Salontanul a răspuns (pentru Golopen?aAdrian):

Vorbeste si cu cei ce au bagat. Ei iti pot da informatii mai aproape de adevar.

| Golopen?aAdrian explică (pentru Salontanul):

Pai am aflat de la altiii ca e foarte bun si rapid ca si mai stabil noi ne bagam fiberlink 300

| MadRaven a răspuns:

Eu am și internet și telefonie de la Digi. La internet am abonament la 28 de lei și la telefon am tot așa, la 26-27 de lei abonament cu internet nelimitat. Și acasă la țară părinții tot de la Digi au internet si telefonie și n-am avut niciodată probleme.
Am avut abonamente și la Orange, Vodafone și pentru scurt timp și Indygen, dar de când m-am mutat pe Digi aici am rămas laughing Mie mi se pare cea mai bună opțiune atât pentru telefonie cât și pentru internet.
La cablu nu știu ce să îți răspund, că nu am televizor așa că nu-mi dau cu părerea inutil. happy

| RAY a răspuns:

Digi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu sunt foarte multumit de serviciile de la Orange de net si telefonie

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Digi e mai bun aparent. Nu m-am plans de servicile lor niciodata.
In schimb de Orange... am facut odata contract cu ei si nu mai puteam sa il desfintez. Insistau sa le dau bani si sa nu ma retrag de la ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Digi este mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt mulțumit de Digi, cu mențiunea că, în afara orașului, n-am semnal aproape deloc.

| aimullah123 a răspuns:

Digi net pe telefon imi face probleme in camere inchise

| Salontanul a răspuns (pentru aimullah123):

Poate daca ai camera izolata cu placi de fier. Eu stau la bloc si am semnal full.

| Rotazi a răspuns:

Am DIGI de multi ani. Chiar si cand era cablu simplu nu aveam probleme. Acum pun cablu optic. Si cu tableta (gratuita, deci slaba) de la ei am avut semnal aiurea prin tara.