| anonim_4396 a întrebat:

Din cauza unui control cretin pe Facebook cu numele și prenumele și poza adevărată, un cont vechi de al meu a fost blocat dar continui sa primesc notificări pe mail. Verificarea lor nu a dat nici un rezultat, tot nu am putut accesa contul ca apoi să îl șterg definitiv.Cum scap de asta? Mă deranjeaza de trei ani și ceva!

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

"Din cauza unui control cretin pe Facebook "

Știi că nu există control, fără să primești raport, nu? Cineva a avut prea mult timp liber...

Ți s-a cerut să îți confirmi identitatea? Dacă da, atunci trimite-le din nou, o copie a actului de identitate (blurezi adresa si ultimele cifre ale CNP-ului) și daca ai păstrat un print screen cu profilul tau de Facebook, alatură-l prin ataș, si rogi să îți dea posibilitatea să iti modifici numele, invoci că ai folosit un nume fake pentru protectia ta, sau pentru că prietenii te știu cu celalalt nume etc
Au fost destui care au avut succes si au recăpătat accesul la cont.

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Din câte îmi amintesc, am trimis și buletinul și un print screen cu eroarea. Au uitat de mine.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu, ai zis. Dar, încearcă să le mai trimiți incă o dată!
Totodata, lasă-le un mesaj, spune-le of-ul, in limba lor, la adresele:
disabled@facebook.com
security@facebookmail.com

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La sfârşitul acelor email-uri s-ar putea să ai un link de dezabonare de la acel tip de notificări. Foloseşte-l.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Și cu contul cel neșters cum fac?