| anonim_4396 a întrebat:

Din ce aplicație și cum pot pune pozelor acea tenta portocalie pe care multe vedete o folosesc pentru a da un efect frumos paginii de Instagram?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nu am folosit niciodata, dar zicea o amica ca ea foloseste Preview

Acesta cred ca e

https://thepreviewapp.com/teal-and-orange-filters/

Sau, alta varianta, un editor foto adevarat: Gimp (gratuit), Photoshop, Affinity Photo, unde pentru a simplifica procesorul iti creezi un mask cu efectul dorit, si tot ce ramane de facut e sa introduci imaginea intr-un layer, si apoi sa o salvezi.
(efectul de colorizare o sa il pozitionezi deasupra layerului unde va veni imaginea si va consta intr-un gradient radial+ transparenta, etc).