| UzOm a întrebat:

Din greseala am dat windows update, iar dupa trei (3) ore mi s-au instalat mai multe "prostii". Cum pot afla daca mi-au bagat si ceva programe de spionaj contra pirateriei (am windows 7 ultimate piratat).

Răspuns Câştigător
| Decicumzici a răspuns:

In anumite updaturi se verifica licenta happy si eu am 7ultimate si nu mai pornesc autoupdate veac. Odata nu sunt bune sunt degeaba si al doilea imi dau updaturi instabile. Nici producatorul oficial nu da de fiecare data un update stabil. Chiar aici pe TPU zicea cineva ca la placa video a primit update instabil si nu ii mai intra in p0. L-am ajutat sa rezolve cu un update anterior stabil. De ce vrei updates aniways? o.O

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti da din greseala actualizari la windows.Mai ales ca stiai ce windows ai. Doar sa fii prea naiv.Sa nu te jignesc cu alta vorba.Vezi daca iti mai functioneaza ca si pana acum. Daca te ocupi de piraterie este un risc pe care tu ti l-ai asumat singur.

| UzOm explică (pentru darrio2007):

Scuze ca nu am formulat corect. De fapt am uitat sa dezactivez la reinstalarea windows-ului. De mers imi merge bine dar nu stiu sigur daca nu mi-au bagat astia de la Microsoft ceva.

| darrio2007 a răspuns (pentru UzOm):

In asemenea cazuri nu e bine sa primesti actualizarile de la windows.