| Joannna1705 a întrebat:

Dirigintele meu are un fel de tabletă, nu chiar, dar seamă cu una, pe care poate descărca niște cărți electronice și le poate citi oriunde... L-am întrebat cum se numește și el mi-a spus, doar că am uitat laughing Mă poate ajuta cineva? Știți cum se numește?

Răspuns Câştigător
| cyberalex a răspuns:

Sunt table specializate numai in formatul ebook (Kindle, Kobo, Pocketbook, Sony etc) au dezavantajul ca sunt limitate.
Mult mai avantajos o tableta normala (Android, ios) cu apps pentru ebook, pdf (multe sunt gratis).

4 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

E un e-reader, sunt multe tipuri, dar sa stii ca se pot descarca carti pe orice tableta.

| Nătărău a răspuns:

Kindle?

| Nătărău a răspuns:

O tabletă normală nu e la fel de performantă ca una de genul Kindle, pentru citit. Aceste tablete nu reflectă lumina. În plus ai internet gratuit pe viață de la cumpărare.

| FonAfon a răspuns:

E-book.