| RAY a întrebat:

Doar cine cunoaste sa raspunda, as vrea sa stiu ceva am gasit un produs de asta care capteaza -wireless dar nu stiu daca sunt si bune? http://www.altex.ro/adaptor-wireless-usb-tenda-w326u-n30 0

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de distanța la care se află rețelele wireless la care vrei să te conectezi.De regulă dongle-urile astea nu sint performante, adică chiar de îți apar rețelel wifi ca disponibile tot nu o să te poți conecta/ semnalul se va întrerupe des. Dacă vrei un dongle USB de wifi pe care să te poți baza atunci ăsta nu e o alegere bună, ci așa ceva:
http://www.mediatec.ro/......d-air.html
cel puțin sau unu cu antenă detașabilă.De ce? Simplu.
Dacă are antena detașabilă poți atașa o antenă de 5 Db(de exemplu) și deja crește randamentul dispozitivului(calitatea semnalului se îmbunătățește, conexiune stabilă, etc) cum este ăsta:
http://silstar.ro/......-9247.html
Succes

| RAY explică (pentru DeyCj):

Salut,am internet gratis in toata casa vb serios multi vin la mine cu telefoanele sa se contecteze de aia vreau sa captez si eu acel net gratis de aia am cautat un aparat, n-am atatatia banii man vreau ceva sa mearga cat de cat plus ca daca ma trezesc ca numai va merge ce fac cu el, de aia sunt interesat de ala gasit

| DeyCj a răspuns (pentru RAY):

Mă gândeam că vrei să captezi semnal Wifi cum trebuie nu fără pretenții.Păi pentru ce îți trebuie tine e minunat.Succes

| RAY explică (pentru DeyCj):

Viteza de transfer 300 ce inseamna asta

| DeyCj a răspuns (pentru RAY):

Se referă la viteza de transfer date.Da Se poate pe wifi să ajungi la viteze de 300mb download/upload, dar în schimb viteza internetului pe cablu oferă limitarea reală. Dacă nu ai net de mare viteză(100 mb sau mai mult) tot la 100 Mb o să ai viteza de download/upload.Succes