| celmaitarenume a întrebat:

Doar eu am probleme cu instagramul? Vad ca nu se trimit mesajele la anumite persoane.

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Da!

| Ora de net a răspuns:

Salut,

Pot fi mai multe motive pentru care nu poți să trimiți mesaje anumitor persoane de pe Instagram. Poate fi vorba despre:
- Persoanele cărora vrei să le trimiți mesaj au blocată opțiunea de a primi mesaje directe sau cereri de mesaje
- Utilizatorii respectivi te-au adăugat pe lista persoanelor blocate
- Ai fost blocat de către Instagram pentru o perioadă de timp deoarece ai încălcat termenii și condițiile de utilizare. În cazul acesta ar fi trebuit să primești mesajul de "Acțiune Blocată"
- Ai întâmpinat o problemă temporară cu internetul
- Setările dispozitivului tău blochează anumite acțiuni
- Și într-o ultimă instanță poate să fie vorba și de o eroare de funcționare a platformei de Instagram.

Sperăm că vei găsi răspunsul potrivit și pentru situația ta în categoriile de mai sus.