| FoxGames a întrebat:

Doresc sa achizitionez un microfon BM800.Am citit ca are nevoie de Phantom Power pentru calculatoare care nu ofera destula putere in microfon.Cum imi dau seama daca am nevoie de phantom power si daca as avea nevoie imi puteti recomanda unul ieftin? Multumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Microfoanele pentru calculatoare - chiar si cele mai ieftine - functioneaza bine cu programe de tip Skype sau asemanatoare.
Doar daca doresti sa vorbesti de la distanta mai mare de 30-50cm si nu se audesuficient de tare vocea ta atunci trebuie sa folosesti preamplificator pentru microfon.
Este mult mai indicat sa vorbesti de aproape, sa nu se auda puternic si zgomotul din anturaj.