| nustiunimicsuntmediocru a întrebat:

Doresc sa cumpăr un MacBook Air însă generațiile noi sunt cam scumpe.
Se mai merita sa cumpăr MacBook air 2017? Cat ar mai tine?

Răspuns Câştigător
| Sabs28 a răspuns:

Ramai la cele vechi. Eu acum iti scriu de pe un macbook air 2017, merge exceptional. Daca ai norocul sa il prinzi si nou, cel putin 5 ani iti vei face treaba cu el. Nu stiu daca ai mai avut Mac, trebuie sa stii ca are alt sistem de operare care se numeste OS, deci anumite programe care ruleaza pe windows nu merg pe Mac. O mare parte din softurile cunoscute au si variante de Mac. Nu ma refer aici la site-uri, merg perfect. Dar daca obisnuiesti sa te joci pe calculator, vei avea o problema. Exista si varianta de a instala windows. Pt service recomand Noumax, cei mai buni

| nustiunimicsuntmediocru explică (pentru Sabs28):

Multumesc pentru feedback!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu merita deloc laptopurile de la Apple. Din jumatate din pretul ala iti iei un laptop de la Lenovo, Dell, Asus care fac fix acelasi lucru la aceleasi performante.

| nustiunimicsuntmediocru explică (pentru suntserios):

E discutabil.E ca și cum ai face diferența dintre iPhone și telefoanele cu Android. iPhone e puțin outdated și scump, dar iOS face diferenta, astfel încât un iPhone rămâne performant ani de zile.Am un iPhone 7 plus cumpărat in 2016 și in momentul de fata merge ca in prima zi.

| suntserios a răspuns (pentru nustiunimicsuntmediocru):

Pai eu nu am zis nimic de telefoane. Am zis de laptop uri. Unde exista suficiente OS uri performante.