| simo80 a întrebat:

Doresc să cumpăr un televizor Samsung pentru fiică-sa si vreau să știu care e diferența între HD si full HD?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Lioana ti-a raspuns corect, diferenta e calitatea imagini, cu cat sunt mai multi pixeli cu atat se vede mai clar, pe langa asta vezi daca e smart tv se poate conecta la internet wifi recomand, il poti conecta la laptop, smartphone, pc etc prin hdmi, pentru programe hd exista receivere

| Lioana a răspuns:

E mai buna calitatea imaginii la full HD (1080p) fata de HD (720p).

| n1n1o a răspuns:

Sal, HD = 1280x720 Full HD = 1920x1080
cu cat e mai mare rezolutia cu atat se vede imaginea mai clara