| Mordecai91 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar o pereche de casti audio on ear ca sa ascult muzica si nu stiu daca sa imi iau cu fir sau bluetooth.Voi ce imi recomandati? Ce avantaje si dezavantaje am la fiecare? Dau FUNDA!(Si nu ma supar daca imi recomandati voi casti bune pe care le-ati incercat). Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Depinde foarte mult unde le folosesti, daca le folosesti predominant in casa ia-ti cu bluetooth deoarece ai libertate de miscare, poti merge prin camera lasand telefonul pe birou, dar la un moment dat calitatea sunetului scade, daca te indepartezi prea mult. Daca le folosesti in exterior nu se justifica castile bluetooth. Prin fir ai avantajul ca sunetul e mereu la fel. Alt dezavantaj la cele bluetooth e ca trebuie incarcate si risti sa ramai fara baterie cand ti-e lumea mai draga. Dupa parerea mea castile bluetooth sunt pentru interior. In concluzie alegerea depinde de locul unde le vei folosi predominant.

3 răspunsuri:
| dadrian a răspuns:

Incearca PIONEER SE-M531, au calitate foarte buna a sunetului, fir suficient de lung. Am incercat e-boda bluetooth (merg si cu fir), dar se aude foarte tare la exterior si nu mi-au placut.

| Mordecai91 explică (pentru dadrian):

Sunt bune pentru exterior? Ca acolo vreau sa le folosesc, nu in casa.(ma refer la pioneer)

| dadrian a răspuns (pentru Mordecai91):

De auzit se aud bine, dar e incomod sa mergi cu ele pe strada. Tot Pioneer au si true wireless, si se aud foarte bine am gasit o pereche de BF cu 100 de lei, dar vad ca acum sunt 250.